Vila Flora stojí kousek od zastávky Orionka ve vilové čtvrti na Vinohradech. Vypadá jako ostatní vily ve zmiňované oblasti, ale v něčem se dost liší. Pronajalo si ji totiž několik přátel, kteří v ní vybudovali opravdu netradiční prostor. Ne, že by ji vyšperkovali drahým nábytkem a rozvěsili tam obrazy od špičkových malířů, ale vyzdobili ji osobitým duchem a počínáním. Ve Vile Flora pocítíte přátelství a neskutečnou energii.

Místo, kde se tvoří

Začněme od začátku. Parta přátel si ji pronajala v roce 2013 a začala s budováním jedinečného prostoru. Hlavní myšlenkou byla soběstačnost. „Měli jsme vizi nějakého společného místa, kde se budou potkávat lidi, kteří cítí, že je důležité uplatňovat nové přístupy ve vzdělávání a zdraví, a že díky vzájemné spolupráci a tvořivosti můžeme žít v soběstačných místech,“ říká jeden ze zakladatelů Hynek Opolecký. Navíc hledali místo, které bude obklopeno zahradou. Lidé, kteří tvoří místní společenství, toho moc nepotřebují, většinu si vypěstují sami.

S tím také souvisí Klub soběstačnosti (Akademie soběstačnosti je spřátelený projekt), který založili hned v prvním roce fungování Vily Flora. Nejen, že si pěstují na zahradě zeleninu (dýni, salát, rajčata, mangold, špenát, papriku), ale snaží se používat věci, které někdo jiný vyrobil nebo se jich potřebuje zbavit. Recyklují, co se dá. Proto není divu, že sem tam pořádají různé bazárky.

Soběstačnost a recyklace

Už je to řada let, co se Hynek Opolecký spolu s dalšími třemi přáteli pustil do budování tzv. Zeměloďky Anděl. Jde o projekt, který má pomoci ulehčit planetě. Inspirovali se americkým architektem Michaelem Reynoldsem, tzv. architektem odpadu. Ten staví obytné domy z odpadního materiálu. Hynek a další nadšenci se rozhodli v pražské čtvrti blízko Anděla vytvořit místo, kde bude stát skleník postavený primárně z odpadního materiálu. Zatím se pustili do slunečného skleníku na pěstování zeleniny v zimním období a sběr vody. „Stavěli jsme z pneumatik, plechovek, lahví, jílu, slámy, písku. Ale není to dostavěné. Stojí to na pozemku magistrátu, který se stavbou souhlasí, ale stavby a hlavně použitého materiálu se obávají někteří zahrádkáři z kolonie, kvůli kterým stále nemáme stavební povolení,“ vysvětluje Hynek.

Vila, kde se fermentuje

Prostory ve vile za rozumnou cenu pronajímají pro různé workshopy či dílny. A zázemí je zde opravdu inspirativní. Dole mají zbrusu novou kuchyň, která je srdcem celé vily. Ne, že by tady jen jedli, ale baví je se scházet u velkého stolu, u dobré kávy a kvalitního jídla. V domácí kavárně si tak hosté mohou vychutnat raw sladké i slané zákusky. K pití se podává organická káva, čaje, ovocné smoothie, domácí limonáda nebo kombucha, tedy kvašený nápoj, který je zdraví prospěšný. Zpočátku šlo jen o takovou radost, ale nyní se rodí nová značka KombuChaman. Nápoj nabízí s příchutěmi rozinek či datlí. Fermentovaných potravin je ve vile celá řada. Jak sám říká Hynek Opolecký, do kvašených potravin je celý pryč a vyrábí je už od roku 2015. Fermentuje nejen zelí, ale také kimchi, mrkve, okurky a různá semínka.

Nechejte se pohltit

Vilu můžete navštívit jen tak, ale doporučuji spíše v čase, kdy se zde koná nějaký program. Zpívání manter u ohně, cvičení jógy, pohybové, hudební či meditační večery nebo transcendentální a magické koncerty. Ať už přijdete na čajový dýchánek, řízenou meditaci nebo jen tak na koukačku, získáte tím – minimálně se zklidníte a pochopíte, že věci lze dělat i jinak a že v hektické Praze existuje místo, kde nemusíte nikomu nic dokazovat a kde se můžete na chvíli zastavit.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *