Vinohrady a Žižkov se vždy hemžily uměleckými dušemi a dnešek není výjimkou. Možná i proto vznikl krásný projekt „Poezie, vole!“

Jde o pravidelný pořad autorských čtení a zároveň projekt, jehož cílem je rozšířit povědomí především mladší generace o poezii a dát šanci začínajícím básníkům se prosadit a ukázat svou tvorbu veřejnosti. Za vším stojí dva mladí a kreativní chlapíci, kteří si říkají Strunolam & Sigma. „Už nás dost štvalo, jak většina z autorských čtení vypadá: čtyři autoři, pět diváků. Chceme to změnit a dát možnost autorům přednášet svoji tvorbu širší veřejnosti. I proto naše pořady streamujeme,“ vzkazují autoři projektu. Na všechny záznamy z večerů se tak může kdokoli podívat na facebookové stránce Poezie, vole. Do popředí se dostává zejména tzv. slam poetry, a předčítání básní se tak stává hotovým vystoupením. Na večerech plné poezie nechybí ani autorská hudba a oba pořadatelé jsou vtipálci, a tak není nouze ani o dobrý a jemný humor. Pořádají také „OpenMic, vole!“, což jsou večery, kde může se svými texty vystoupit kdokoli, aniž by se dopředu nějak registroval. Dávají tak prostor každému, kdo chce se svou tvorbou ven.

V plánu mají také program v rámci Žižkovské noci, která proběhne kvůli karanténě až na podzim. A když už jsme u té karantény, tak pořadatelé na večery plné poezie nezanevřeli a pustili se do online pořadů, aby poezii přinesli mezi lidi i jinou cestou než přímým kontaktem. „Máte-li pocit, že máte co sdělit, či víte o někom, kdo má co sdělit, a to formou poezie, určitě se neváhejte buď objevit na našich OpenMic (jakmile budou zpět v provozu po karanténě), nebo na našich pořadech, anebo, jste-li stydlíni a bojíte se setkat s námi osobně, napište nám do naší „facebookové redakce“. A proč? Protože POEZIE, VOLE, “ dodávají autoři projektu Strunolam & Sigma.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *