Ke konci léta, 21. září, se na střeše funkcionalistického Domu Radost, prvního pražského mrakodrapu, uskutečnil 8. ročník soutěže FOOD BLOG ROKU. Vítězkou se stala Karolína Fourová. 

Food blogy. Velká porce inspirace, při které vám nejednou zakručí v břiše. Klasické recepty i jídla šmrnclá exotikou a jistou dávkou originality, kterých se jen tak nepřejíte. V neposlední řadě fotky, za které by se nemusel stydět ani profi fotograf. I přesto, že food blogeři v dnešní době přesunuli značnou část své tvorby na Instagram, soutěž s blogem v názvu pokračuje. Letos se konal její již 8. ročník. 

Tentokrát při výběru v anketě došlo ke zjednodušení pravidel: z původních 7 kategorií zůstaly 2, a to kategorie HLAVNÍ – FOOD BLOG ROKU a OBJEV ROKU. Porota, kterou letos tvořily Darina Křivánková (bývala šéfredaktorka časopisu FOOD), Marie Bartošová (food fotografka), Darina Sieglová (redaktorka časopisu Apetit), Adéla Hálková (nakladatelka kuchařských a kreativních knih, Došel karamel) a stálice Klára Michalová (šéfredaktorka časopisu a webu PRIMA Fresh), vybrala top 30 českých blogerů. Z těch byli vyhlášeni nejlepší 3. 

„Na našich stránkách evidujeme už 260 foodblogerů, takže si dovedete představit, jak těžké bylo vybrat vítěznou 30! Na TOP 3 jsme se ale shodly okamžitě!“ říká porotkyně Adéla Hálková, která slavnostním odpolednem plným radosti zároveň provázela společně s Lukášem Hejlíkem, majitelem soutěže. 

Na 3. místě se umístila Inna Valoušková s blogem Garden and kitchen, 2. místo obsadili Honza a Zuzka, Taste of Prague, kteří mapují gastronomii v Čechách i ve světě. Zasloužené prvenství si odnesla Karolína Fourová, která mnohé z nás edukuje  o nejrůznějších potravinách, způsobech přípravy jídel, radí, jak číst obaly a nakupovat suroviny či vyvrací výživové mýty. 

Musím říct, že je neuvěřitelně těžké konkurovat tolika skvělým lidem. Už když jsem viděla, co vytvořili pro soutěž s Etou, tak se mi do toho moc nechtělo. Už je to čím dál tím těžší,“ řekla s úsměvem Karolína při přebírání ceny. V roce 2019 v anketě vyhrála v kategorii Přínos, v roce 2020 prvenství v této kategorii obhájila, a navíc zvítězila v kategorii InstaFood a umístila se na 2. místě v hlavní kategorii.

Moc doporučujeme také její Jedinou knihu o jídle, kterou potřebujete. „Knihu jsem psala jako odborník, který tento obor opravdu vystudoval. Nejsou v ní jen moje domněnky, ale informace v ní jsou vědecky podložené a obecně platné. Díky tomu, že mi denně přichází na Instagramu desítky až stovky dotazů o výživě, vím, co lidi skutečně zajímá, a tomu jsem text přizpůsobila,“ přibližuje Karolína. 

Do druhé soutěžní kategorie se blogeři přihlašovali sami, nebo je nominovali jejich followeři, případně porota. Z celkových 120 objevů porota společně s partnerem ETA vybrali top 10 a na akci byl oceněn vítěz kategorie – Chef Koudy. Ten má přes půl milionu sledujících na Instagramu a více jak 1,2 milionu fanoušků na TikToku. 

Zároveň proběhlo vyhlášení instagramové soutěže s piknikovým tématem, která vznikla ve spolupráci se zmiňovanou Etou. Ze 151 zapojených bylo oceněno dokonce 11 lidí. Vítězem se stal se svým receptem a videem Adam Dvořák alias Taste of Red.

Báječným hlavním partnerem Food blog roku se stala ETA, tradiční česká značka, která zůstává inovativní, a stále inspiruje k domácímu vaření. Tohle spojení vyšlo opravdu nádherně a přirozeně. Tradičním partnerem byla také distribuční společnost Moet Hennessy, která zde představila úžasný rum Eminente. Drinky z toho báječného rumu, který dozrává v sudech po whisky, tu míchali barmani z Anonymous baru,“ říká Lukáš Hejlík. O občerstvení se spolu se zmiňovanými postaralo populární bistro Etapa P&G Foodies. 

Opravdu si pochvalujeme výběr místa. Střecha Domu Radost byla skvělou volbou. Nejen, že zúčastnění mohli prožít příjemné setkání, poznat inspirativní osobnosti a občerstvit se chutným cateringem, ale také se pokochali výhledem na město. Jsem ráda, že Žižkováci mají takové kulturní centrum. Věřím, že tady se odehraje ještě spousta zajímavých akcí.

Autor: Tereza Bartošková

Autor fotografií: Šárka Babická

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *