Již jedenáctým rokem se převážně v dolní části Žižkova koná multižánrový sousedský festival Žižkovské mezidvorky. Od počátku festivalu se na organizaci podílí komunita místních obyvatel a podnikavců. Stejně tak spousta účinkujících a vystavujících je místních patriotů. Svá místa poskytují nejen komerční subjekty, ale i dvorky jednotlivců, škol, neziskovek a podobně.

Žižkov, označován často též jako pražský Montmartre, je místem s bohatou kulturní rozmanitostí a geniem loci. Tato bohémská čtvrť je plná kaváren, hospůdek, barů, umělců i nočního života. V rámci festivalu se tak může návštěvník nechat vylákat do zákoutí, která nebývají běžně veřejnosti přístupná, nebo by ho nenapadlo je navštívit. Každý dvorek u této příležitosti pak nabízí různorodý program, z jehož pestré nabídky si každý najde to své.

Letos se festival uskuteční v sobotu 21.5.2022, a protože se jedná o neziskový festival, vstup na všechny dvorky je zdarma. Všechna místa pak budou přístupná od 12. do 20. hodin, avšak na některých místech se lze těšit i na „afterparty“. Letošní ročník se koná za podpory radnice MČ Prahy 3. Místa, na která se může letos návštěvník podívat a užít si bohatý program jsou VinCaffé, Music Yuku Prague, Trash, Truhlárna, Dark Velvet Cafe Bar & Absinth club, Betlémská Kaple, U Habásků, galerie Prokopka, Přestupní stanice, Mon Ami, Cíl bar, MoBar, Drama Llama, Řepánek v domečku s Novou Trojkou na dvorečku, art re use, Brix Bar & Hostel, dvorek na Tachovskémnáměstí, Ponec na Kostnickém náměstí a Střední ScioŠkola.

Více informací najdete návštěvník na Instagramu a Facebookové události, kde bude nejen seznam dvorků aktuálního ročníku s mapkou, ale i nabídka programu. Nechte se okouzlit nezaměnitelnou atmosférou přímo na akci. Těšíme se na Vás.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *